Hírek
2016. Október 24. 08:28, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Németországban 362 magyar embercsempészt fogtak el tavaly
Németországban tavaly több mint háromezer embercsempészt fogtak el, köztük 362 magyart - írta a Bild am Sonntag című vasárnapi lap kormányzati adatokra hivatkozva.
A belügyminisztérium kimutatása alapján 2015-ben 3370 embercsempészt tartóztattak le, ami 57 százalékos növekedés éves összevetésben. A legnagyobb csoportot a szíriai állampolgárok alkotják 390 fővel. A második helyen a románok állnak 370 fővel, a harmadik helyen pedig a magyarok 362 fővel.
A kormány a nagymértékű növekedés miatt az embercsempészet elleni harc kiterjesztésére készül, az eddiginél több fedett nyomozót vetnek be a nemzetközi embercsempész csoportok tevékenységének megakadályozására és irányítóik kézre kerítésére.
A tervezett intézkedésekkel kapcsolatban Thomas de Maiziere belügyminiszter a lapnak elmondta: megengedhetetlen, hogy "nem a rászorultság, hanem az embercsempészek, vagyis a pénztárca határozza meg, hogy ki kap védelmet Németországban".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld
Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén
A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban
2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld
Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
