Városlista
2026. április 8, szerda - Dénes

Hírek

2017. Május 31. 07:25, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: mti

Nemzetközi fotópályázatot hirdetnek a Dunáról

Nemzetközi fotópályázatot hirdetnek a Dunáról

A Duna egy napja címmel hirdet amatőr és profi fotósok számára nemzetközi pályázatot a Capa Központ és a Külgazdasági és Külügyminisztérium.

A pályázatra a Duna és a vízgyűjtő területein folyó vizek fontosságát és sokoldalúságát megjelenítő, június 27. és július 1. között készült képeket várnak Magyarország mellett tizenhárom ország fotósaitól - olvasható az MTI-hez elküldött közleményben.

A felhívás témája a Duna és vízgyűjtő területeinek pár napja, középpontban június 29-ével, a Duna nemzetközi napjával. Az eredményhirdetést október 14-én tartják Budapesten.

A fotókat szakmai zsűri bírálja el, tagjai Keleti Éva, Pályi Zsófia, Kovalovszky Dániel és Szalontai Ábel fotográfus, valamint Lukács György, a Külgazdasági és Külügyminisztérium főtanácsosa.

A tájékoztató idézi Joó István vízdiplomáciáért, vízipari exportért és a Duna Régió Stratégia (DRS) végrehajtásáért felelős miniszteri biztost, aki hangsúlyozta: 2017-ben a DRS soros elnökségét Magyarország tölti be, ezért az idén kiemelt támogatásban részesül minden olyan kezdeményezés, amely a Duna fontosságára, természeti szépségeire és a művészetekben betöltött szerepére hívja fel a figyelmet.

A Duna vízgyűjtő területének országai 2004. június 29. óta ünneplik a Duna nemzetközi napját abból az alkalomból, hogy ekkor írták alá a folyó és a vízgyűjtő területén lévő folyók megóvására a Duna-védelmi Egyezményt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.