Hírek
2016. Február 28. 03:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Nemzetközi vonaton fogtak el egy embercsempészt Mosonmagyaróvárnál
Egy embercsempészt és tizenhárom illegális bevándorlót állítottak elő a járőrök pénteken Győr-Moson-Sopron megyében - közölte a megyei rendőr-főkapitányság szombaton a honlapján.
A közlemény szerint a rendőrök pénteken Mosonmagyaróvárnál egy nemzetközi gyorsvonaton igazoltattak két külföldi állampolgárt, egyikük, egy szír állampolgár hamis útlevéllel próbálta igazolni magát. Kiderült, hogy az okiratot a vele utazó szomáliai férfitól kapta, aki őt Ausztriába akarta átcsempészni - írták.
A tájékoztatás szerint a hegyeshalmi vasútállomáson a rendőrök négy pakisztáni, négy egyiptomi, három algériai és egy libanoni állampolgárt is elfogtak.
A Mosonmagyaróvárnál elfogott szomáliai férfit embercsempészés gyanúja, míg a 13 határsértőt tiltott határátlépés kísérlete miatt állították elő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld
Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé
A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
