Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák

- közölte Kósa Ádám, a Belügyminisztérium fogyatékosságügyi államtitkára és Nyitrai Zsolt miniszterelnöki biztos szerdán.

Az államtitkár Facebook-oldalán közzétett bejegyzés szerint Kósa Ádám és Nyitrai Zsolt az Országos Fogyatékosságügyi Tanács szerdai ülésén jelentette be, hogy a társadalmi egyeztetésre kerülő javaslat a nyugdíjszerű ellátásokban részesülő, fogyatékossággal élő emberekre is kiterjeszti a 30 ezer forintos élelmiszerutalvány jogosulti körét.

Nyitrai Zsolt a közzétett videóben kiemelte: Magyarország kormánya megvédi az embereket, az indokolatlan élelmiszerár-emelésekkel szemben is. Ezért vezették be az árréscsökkentést, amely több mint 800 termék árát csökkentette átlagosan 20 százalékkal.

"Itt nem álltunk meg, nem állunk meg" - mondta, utalva arra, hogy a legkitettebb réteg, a nyugdíjasok, az idősek számára ősztől élelmiszerutalvány bevezetését tervezik.

A miniszterelnöki biztos örömét fejezte ki, hogy az Országos Fogyatékosságügyi Tanács ülésén elhangozhatott egy javaslat, és megköszönte Kósa Ádámnak, hogy "ezt a kormányzaton keresztülverte". Hozzátette, ez is mutatja, mennyire jó döntés volt létrehozni kormányzaton belül önálló fogyatékosságügyi államtitkárságot, hiszen a fogyatékossággal élők részéről érkező javaslatokat így még nagyobb súllyal tudják odatenni a kormányzat asztalára.

Kósa Ádám a videóban azt közölte: a szabályozás célja, hogy a nyugdíjasok és más ellátásban részesülők olyan utalványt kapjanak, amelyből hideg élelmiszert vásárolhatnak Magyarországon.

A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nem csak nyugdíjasok, hanem más ellátásban részesülők is megkapják. Így élelmiszerutalványra jogosultak lesznek többek között azok a Magyarországon élő és tartózkodó emberek is, akiknek 2025 júliusában rokkantsági ellátást, rehabilitációs ellátást, baleseti járadékot, rokkantsági járadékot, bányászok egészségkárosodási járadékát, vakok személyi járadékát vagy fogyatékossági támogatást folyósítottak - ismertette.
Az államtitkár kitért arra, hogy az élelmiszerutalvány nemcsak a vidéki kisboltokban, hanem nagyobb üzletláncokban, piacokon, sőt az őstermelőknél is beváltható lesz.

Borítókép: Budapest, 2024. szeptember 10. Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója beszédet mond a sérült gyermekek napján a Fővárosi Állat- és Növénykertben 2024. szeptember 10-én. Mellette Kósa Ádám, a Belügyminisztérium fogyatékosságügyi államtitkára (b), Sós Endre, a Fővárosi- Állat és Növénykert természetvédelmi és állategészségügyi igazgatója (b2), Gyene Piroska, az Értelmi Fogyatékossággal Élők és Segítőik Országos Érdekvédelmi Szövetségének (ÉFOÉSZ) elnöke (j3) és Bercse László, az ÉFOÉSZ társelnöke (j2). MTI/Kocsis Zoltán

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 16:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: megújul a MÁV+ app

Megújul a MÁV+ app: egyszerűbb utazástervezés, könnyebb nemzetközi jegyvásárlás - közölte a közlekedési és beruházási miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Június 13. 14:00, szombat | Belföld

Németh Zsolt bírálta a Fidesz EU ellenes politikáját

Németh Zsolt: a Fidesz-kormány \"túltolta\" az Európa-ellenes politikát, a pártnak vissza kell térnie a polgári irányhoz.

2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld

Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula

Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld

Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok

Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.