Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2017. Július 28. 05:07, péntek | Belföld
Forrás: mti

Olcsóbban válthatják ki a kerékpárosok a szürke rendszámot szombattól

Olcsóbban válthatják ki a kerékpárosok a szürke rendszámot szombattól

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szerint teljesült a kerékpárosok kívánsága, mivel egyszerűen és olcsóbban válthatják ki a harmadik - más néven szürke - rendszámot szombattól.

A tárcának az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében azt írták, a szabálymódosítás jelentősen megkönnyíti azoknak a bicikliseknek a helyzetét, akiknek az autó vonóhorgára szerelhető kerékpárszállító eszköze eltakarja a rendszámot.

A kormány nemzetközi példák alapján négy hónapja tette lehetővé a harmadik rendszám kiváltását - idézték fel. Az új típusú hatósági jelzés a kerékpárszállító eszköz hátuljára helyezhető, így az autósoknak a továbbiakban nem kell foglalkozniuk az eredeti hátsó rendszám átszerelésével.

A hétvégén hatályba lépő előírásoknak köszönhetően az okmányirodákban egyszerűen, műszaki szemle nélkül igényelhető és átvehető a szürke rendszám.

Egy júniusi törvénymódosítás más, vonóhorogra szerelhető szállítóeszközökön is lehetővé teszi a harmadik rendszám használatát - írták.

Hangsúlyozták, hogy a szürke rendszám kiváltása nem kötelező: a vonóhorgos kerékpárszállítót ritkábban, egy-egy utazáshoz használók a továbbiakban is átszerelhetik az autó hátsó rendszámát.

A minisztérium szerint jól jelzi a valós igényeket, hogy július végéig csaknem négyezer harmadik rendszámot váltottak ki. Az eljárás kényelmesebbé és olcsóbbá válásával várhatóan még több kerékpározó él majd a lehetőséggel - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.