Városlista
2026. április 22, szerda - Csilla

Hírek

2020. Március 23. 09:17, hétfő | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Önpusztító, hogy még mindig sokan járkálnak az utcán New York kormányzója szerint

Önpusztító, hogy még mindig sokan járkálnak az utcán New York kormányzója szerint

Önpusztítónak nevezte Andrew Cuomo, New York állam kormányzója, hogy még mindig sokan járkálnak az utcán.

Vasárnapi sajtókonferenciáján Cuomo bejelentette, hogy az államban vasárnap reggeli adatok szerint 15168 főre emelkedett az új típusú koronavírussal fertőződöttek száma, s eddig 114 ember halt bele a vírus okozta betegségbe.

A kormányzó arra figyelmeztette a New York államban élőket, hogy a vírusválság akár hónapokig is elhúzódhat. Egyetértve azzal, hogy az egyes tagállamok önállóan irányítsák a vírus és a betegség elleni küzdelmet, Cuomo sürgette, hogy a gyógyászati segédeszközökkel történő ellátást "államosítsák", vagyis azok beszerzését és elosztását csakis a szövetségi kormányzat kezelje. Andrew Cuomo szerint ugyanis így elkerülhető hogy az egyes tagállamok versenyezzenek egymással a gyártóknál, illetve a beszállítóknál.

Az egyes tagállamokban csökkenőben van az orvosi eszközök raktárkészlete. J. B. Pritzker, Illinois állam demokrata párti kormányzója a CNN hírtelevízióban vasárnap azt állította, hogy "vadnyugat van" az orvosi eszközökkel történő ellátás terén, és ezért az elnököt és a szövetségi kormányzatot okolta. Gavin Newsom kaliforniai kormányzó még szombaton bejelentette, hogy a kaliforniai székhelyű Tesla és Space-X alapítójához, Elon Muskhoz fordult segítségért, aki lélegeztetőgépek, továbbá mintegy 250 ezer maszk gyártását ígérte, illetve már meg is kezdte.

Chad Wolf ügyvezető belbiztonsági miniszter a Fox televíziónak vasárnap adott interjújában arról beszélt, hogy a kormányzat pillanatnyilag nem tervezi a belföldi repülőjáratok felfüggesztését.

Az Egyesült Államokban a Johns Hopkins baltimore-i egyetem szombat esti adatai szerint 31057 fertőzöttet tartanak nyilván. Ezzel az Egyesült Államok - Kína és Olaszország után - a harmadik helyen áll a világon a fertőzések számát tekintve.

Címkék: koronavírus, new york

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására

Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.

2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld

Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban

A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.

2026. Április 19. 10:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump megerősítette, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost

Donald Trump amerikai elnök megerősítette szombaton, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost, miközben tartanak a tárgyalások Washington és Teherán között.

2026. Április 18. 15:00, szombat | Külföld

Uniós szóvivő: jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban

Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára