Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2012. Február 01. 10:25, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Orbán:gyorsabb lehet a növekedés Magyarországon az uniós csúcson hozott döntésekkel

Orbán:gyorsabb lehet a növekedés Magyarországon az uniós csúcson hozott döntésekkel

Orbán Viktor szerint az uniós stabilitási program nagyon jó Magyarországnak, és segít, hogy az év második felére növekedési pályára álljon a magyar gazdaság.

A kormányfő este Brüsszelben azt mondta: gazdaságpolitikai váltás figyelhető meg az Európai Unióban, és ennek jegyében előtérbe kerül a növekedés ösztönzése, a munkahelyteremtés.

Magyarország azért hajlandó csatlakozni a jelentős költségvetési fegyelmet megkövetelő új pénzügyi uniós szerződéshez, mert a magyar diplomáciának a szerződés részleteinek kimunkálása során sikerült elfogadtatnia a Budapest számára kedvező szabályozást.Az állam- és kormányfők számos olyan lépésről hoztak döntést, amelynek révén több hitelhez juthatnak a kis- és közepes méretű vállalkozások, javulhat munkahelyteremtő képességük, csökkenthetnek a rájuk nehezedő bürokratikus terhek.Orbán Viktor azt mondta, hogy 'az európai gazdasági fordulat teljesítheti be azt a reményünket, hogy a nehéz első félév után egy világos, erőteljes gazdasági növekedési pályára tudjuk állítani Magyarországot is. Ennek lehetősége a csúccson hozott döntésekkel megnőtt'.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.