Hírek
2022. Május 21. 16:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Öt év börtönbüntetésre ítéltek egy drogkereskedőt Pécsen
Öt év börtönbüntetéssel sújtott a Pécsi Ítélőtábla egy férfit, aki 2018 novembere és 2019 áprilisa között különböző drogokkal kereskedett - tájékoztatta a táblabíróság pénteken az MTI-t.
A vádlott rendszeresen szerzett be és adott el kábítószert; Németországból például marihuanát és kokaint rendelt, 2019-ben pedig legalább négy embernek adott el marihuanát és speedet.
A rendőrség 2019 áprilisában fogta el Zalaegerszegen a férfit, akinek a gépkocsijában amfetamin-származékot, készpénzt, a lakásán pszichoaktív anyagokat és kannabisz származékokat, két riasztófegyvert, valamint csaknem másfél millió forintot, 620 eurót és 600 hamis eurót találtak.
A tettét beismerő vádlottat a Zalaegerszegi Törvényszék első fokon öt év börtönre ítélte. A határozat ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett.
A táblabíróság helybenhagyta az elsőfokú ítéletet, azzal, hogy a vádlott legkorábban a kiszabott büntetés felerészének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra.
Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld
Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket
- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.
2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében
Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.
2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését
Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.
2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld
Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben
Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.
