Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2019. November 25. 07:10, hétfő | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ötven felett minden férfinak évente el kell mennie prosztatarákszűrésre

Ötven felett minden férfinak évente el kell mennie prosztatarákszűrésre

Ötven év felett minden férfinek évente el kell mennie prosztatarákszűrésre - figyelmeztetett Kalotay Gábor, a Gyógyulj Velünk Egyesület elnöke az M1 csatornán vasárnap.

Évente csaknem ötezer férfinál diagnosztizálják a prosztatarákot és több mint ezren halnak meg a betegségben. A szűrés fájdalommentes és már csak azért is elengedhetetlen, mert a prosztatarák alattomos betegség, nincs tünete - magyarázta az egyesület elnöke.

"A nyugdíjasok legnagyobb ellensége a fotel, (...) a punnyadás, az önpusztító életmód. (...) El kell indulni hazulról és menni, menni kell!" - szólította fel nyugdíjastársait Kalotay Gábor.

Címkék: prosztata, rák, szűrés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 12. 16:00, péntek | Életmód

Vasárnapig látható az első kínai császár agyagkatonáit bemutató kiállítás a Szépművészetiben

Vasárnapig látogatható a Szépművészeti Múzeum Az öröklét őrei. Az első kínai császár agyagkatonái című kiállítása, amelyet eddig több mint 200 ezren tekintettek meg - közölte az intézmény csütörtökön az MTI-vel.

2026. Június 12. 11:00, péntek | Életmód

Lannert Judit: nincs szó az egyházi fenntartású, illetve a hat- és nyolcosztályos iskolák megszüntetéséről

Közös érdekünk, hogy eloszlassunk minden olyan feltételezést, hogy az egyházi fenntartású vagy a hat- és nyolcosztályos iskolákat bárki meg akarná szüntetni

2026. Június 11. 17:00, csütörtök | Életmód

Folytatódik a Veszprémi Petőfi Színház öt éve indult átépítése