Hírek
2020. Október 20. 08:02, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/fotók: police.hu
Őzikét mentettek az árvízből

Szabadidős rendőrtől kért segítséget egy helyi vadász Tiszaszederkénynél egy, az árvíz miatt bajbajutott állat megmentéséhez.
A Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság baleseti helyszínelőjétől, Áfra Zsolt főtörzsőrmestertől 2020. október 18-án 16 óra körül kért segítséget egy helyi vadász, egy őz megmentéséhez – közölte a rendőrség.
Hozzátéve, hogy a szabadnapos rendőr azonnal a bajbajutott állat segítségére sietett, amit a Tiszaszederkény melletti gátnál tekintett meg. Az őz szemmel láthatóan nagyon ki volt már fáradva, feltehetően sokat hánykolódott az árral. Az állat a Sajóban, a parttól nem messze feküdt erőtlenül. A főtörzsőrmester a vadásszal megközelítette, majd a vízből a partra vitte a vadat, ahol összekötötték lábait, majd plédbe tekerve autójukba tették és megszárították. Megmentői terepjárójukkal egy tiszaújvárosi fás, bokros területre szállították az állatot, ahol szabadon engedték. Az őz némi unszolásra kezdett csak jótevőitől eltávolodni, és visszamenni a természetbe.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Pride - Orbán Balázs: az ellenzék nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, amelyet a magyarok többsége elutasít
A szombati Pride-on a teljes ellenzék felsorakozott a szivárványos zászló mögé, és ezzel nyíltan azonosult egy olyan ideológiával, melyet a magyar társadalom többsége elutasít
2025. Június 30. 07:35, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban
Extrém erős UV-B sugárzás várható hétfőn az országban - közölte a HungaroMet Zrt.
2025. Június 30. 07:33, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai kormányzat feloldotta a paksi bővítéssel kapcsolatos szankciókat
Az amerikai kormányzat feloldotta a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos szankciókat, amelyeket még a Magyarországra ellenségként tekintő, Joe Biden vezette előző adminisztráció léptetett életbe