Hírek
2021. November 25. 12:25, csütörtök | Bulvár
Parád a legszebb hely az egész földkerekségén

Palóc föld gyöngyszemének bemutatását egy Krúdy Gyula idézettel kezdeném. "Látott embereket,és messzi tájakat,idegen kultúrákat, és nagyvilági tolongásokat, amíg ráeszmélt, hogy Parád a legszebb hely a föld kerekségén!"
Az ország egyik legrégebbi gyógyhelye Heves megye talán legszebb részén a Mátra lábánál,a Fehérkő,a Jámborhegy, és a Kékes csúcsának tövében,a Tarna patak völgyében található.
Nemcsak természeti látnivalói miatt, hanem történelmi múltjához kötődő épített,és szellemi örökségei miatt is érdemes ellátogatni ide.
A települést több neves magyar család is birtokolta.. többek között a Károlyi ,és a Rákóczi család is. Ez utóbbi család nevéhez fűződik a Rákóczi fa legendája is...mely szerint 1710-ben e tölgyfához kötötte II. Rákóczi Ferenc a lovát útban Felvidékre.
A tölgyfa azóta sajnos már kiszáradt, és 2015-ben egy viharban kidőlt....
Az idelátogatókat természetesen nem csak ez a gigantikus méretű fa, hanem nagyon sok látnivaló és program várja.
Néhányat említve a nevezetességekből
Károlyi kastély, Palóc ház, Freskó rendezvény terem, vagy a római katolikus templom melynek az országban egyedülálló módon Szent Otilia a védőszentje.
Programokban sincs hiány, hiszen rendszeresen megrendezik a nagy múlttal rendelkező hagyományőrző palóc napokat, a megyei vadásznapokat, de különböző családi, kulturális és sport rendezvény is színesíti a közösségi életet.
A település jelenéről Mudriczki József Parád nagyközség polgármesterével beszélgettünk, aki immár a negyedik ciklusát tölti az önkormányzat élén.
Véleménye szerint egy polgármester életében talán a legfontosabb, hogy egy olyan települést vezessen, ami élhető település, és élettel van töltve. Mindig fontosnak tartotta az idősek tiszteletét, a fiatalok támogatását.
Ezért is külön öröm, hogy folyamatban van egy bölcsöde megépítése,a meglévő 3 csoportos óvoda mellett.
Büszke rá, hogy a 2000 fős település rendelkezik minden olyan létesítménnyel , ami a falu működését élhetővé teszi.
A felújított általános és művészeti oktatási intézményig melyben közel 200 tanuló jár a nyolc évfolyamon, illetve a könyvtártól,a fogorvosig, a védőnőig,a gyermekorvosi szolgáltatásig igyekeznek mindent biztosítani az itt élők számára.
Munkájának fontos része még , többek között az ,hogy hatékonyan felhívja a figyelmet az egészség megőrzésének fontosságára. Parádnak nagy hagyományai vannak az egészség megőrzésében, hiszen a gyógyhelye közelsége Parádfürdő több száz éves múltra tekint vissza, mind a rehabilitáció,az egészség megőrzés,mind a betegségek hatékony kezelésében.
Polgármester úr elmondása szerint szívesen , és örömmel rendeznek a faluban különböző családi kulturális és sport napokat. Sok civil szervezet, egyesület működik a településen, akik aktívan részt vesznek a közösségi életben.
Különböző programokkal biztosítják az itt élők és az ide látogatók számára a jó hangulatot, és azt az életérzést, hogy igen..... Parád a legszebb hely az egész föld kerekségén.
Fehér Krisztina
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 16. 07:45, csütörtök | Bulvár
November 20-án kerül a mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm
November 20-tól kerül a magyar mozikba a Sárkányok Kabul felett című magyar háborús akciófilm, amely magyar katonák személyes visszaemlékezései alapján dolgozza fel a 2021-es Sámán nevű katonai hadműveletet.
2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Bulvár
A Colosseum új igazgatója gladiátorjátékokat és popkoncertet ígér az amfiteátrumban
Kinyitná a Colosseumot a kulturális rendezvények és a város lakói előtt az ókori amfiteátrum új igazgatója, Simone Quilici, aki gladiátorjátékokat és popkoncertet is ígért a La Repubblicának adott szerdai interjúban.
2025. Október 14. 07:19, kedd | Bulvár
Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez
Magyarország elsők között csatlakozik Európa legnagyobb szuperszámítógépéhez az AI Factory Antenna program keretében - közölte a Magyar Kutatási Hálózat az MTI-vel hétfőn.
2025. Október 11. 06:00, szombat | Bulvár
Október 16-án kerül a magyar mozikba Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató zenés portréfilm
Október 16-án kerül a magyar mozikba a Kovács Ákos énekes-dalszerző pályáját bemutató Ember maradj - Az Ákos-sztori. Eddig. című zenés portréfilm, amely bemutatja a zenész sikereit, személyes küzdelmeit is.