Hírek
2017. Április 03. 15:17, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Robbanás történt a szentpétervári metróban – több halott és sérült is van
Az orosz híradások szerint a tíz halálos áldozat mellett mintegy félszázan sebesültek meg abban a két robbanásban, amely hétfőn történt a szentpétervári metróban.
Az incidens okát hivatalosan egyelőre nem közölték.
Az Interfax hírügynökség mindazonáltal úgy értesült, hogy legalább az egyik robbanást házi készítésű, srapnellel megtöltött pokolgép okozta. Rosszija 24 hírtelevízió jelentése szerint a hatóságok nap folyamán több alkalommal kutattak gyanús tárgyak után, és az egyik megállót ki is üríttették.
A televízió szerint az összes szentpétervári metrómegállót lezárták.
fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld
Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását
Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.
2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására
Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.
2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld
Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban
A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.
2026. Április 19. 10:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump megerősítette, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost
Donald Trump amerikai elnök megerősítette szombaton, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost, miközben tartanak a tárgyalások Washington és Teherán között.
