Városlista
2025. augusztus 28, csütörtök - Ágoston

Hírek

2013. Január 09. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Rogán: tavaszra lehet döntés az esetleges víz- és szemétdíjcsökkentésről

Rogán: tavaszra lehet döntés az esetleges víz- és szemétdíjcsökkentésről

A víz-, a csatorna- és a szemétszállítási díjak felülvizsgálatát is indokoltnak tartja a Fidesz parlamenti frakcióvezetője, aki szerint tavaszra várható döntés ezek esetleges csökkentéséről. Rogán Antal hétfő este a közszolgálati televízióban kifejtette: a víz-, a csatorna- és a szemétszállítási díjak esetében is áttekintik az árak alakulását, és az első vizsgálatok azt mutatják, hogy 2002 és 2010 között ezek árában is ugyanolyan, 'igencsak energikus mértékű' növekedés történt, mint például a villamos energia vagy a gáz árában. Ezért a víz-, a csatorna- és a szemétszállítási díjakkal kapcsolatban is van helye felülvizsgálatnak, de végleges döntés csak tavaszra várható.

A frakcióvezető a január 1-jétől hatályos tízszázalékos gáz-, villamosenergia- és távhőárcsökkentésről szólva elmondta azt is: abban állapodtak meg Németh Szilárddal, a rezsicsökkentést ellenőrző fideszes munkacsoport vezetőjével, hogy legkésőbb az első negyedév végére minden fogyasztói panasznak a végére járnak.

Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára múlt pénteken közölte, hogy vizsgálják a víz és a szemétszállítás díjának mérséklési lehetőségét is.

Rogán Antal a tranzakciós illeték ügyfelekre való áthárításával kapcsolatban kijelentette: a kezükben lévő összes eszközzel határozottan fel fognak lépni ez ellen.

Címkék: szemétdíj, víz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.