Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2017. Augusztus 01. 15:19, kedd | Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség

Rokon igazolványával akart bejutni a börtönbe

Rokon igazolványával akart bejutni a börtönbe

Közokirat-hamisítás bűntette miatt vádat emelt egy 42 éves kecskeméti nővel szemben a Kalocsai Járási Ügyészség. A vádlott április 23-án rokonától kölcsönkért személyi igazolvánnyal akart bejutni a kalocsai börtönbe.

A 42 éves kecskeméti nő április 23-án délelőtt a Kalocsai Fegyház és Börtönben jogerős szabadságvesztés büntetését töltő férfi rokonát akarta meglátogatni, azonban észrevette, hogy személyi igazolványát nem vitte magával. Azért, hogy a beszélőn mégis részt vehessen, elkérte, majd a bv intézetbe bejutás érdekében fel is használta a szintén kapcsolattartói jogosultsággal rendelkező női rokona érvényes személyi igazolványát.

A beléptetéskor a nő azonnal lelepleződött, így szándéka ellenére mégsem jutott be az intézetbe.

Az ügyészség a nőt közokirat-hamisítás bűntettével vádolja és a bűncselekmény elkövetését beismerő nővel szemben közérdekű munka kiszabását indítványozza.

A büntetett előéletű vádlott bűnösségéről a Kalocsai Járásbíróság tárgyalás mellőzésével fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.