Hírek
2022. Június 21. 07:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Sikkasztott egy hegybírónő
Sikkasztás miatt vádat emeltek egy hegybíró ellen Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, mert többször vett el különböző nagyságú összegeket a rábízott pénzből - tájékoztatta a megyei főügyészség hétfőn az MTI-t.
A 45 éves nőt egy borsodi község hegybírájaként megbízták a hegyközség pénztárának a kezelésével is. A vádlott a pénztárban lévő készpénzből több év alatt, különböző összegekben több mint 2,5 millió forintot tulajdonított el. Úgy próbálta leplezni cselekményét, hogy 2020 tavaszán 24 bevételi pénztárbizonylatot nem adott át a könyvelőnek, ezzel azt a látszatot keltve, hogy ezek a tagi befizetések nem történtek meg.
Az ügyészség a büntetlen előéletű vádlottra - tárgyalás mellőzésével - felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását, valamint azt indítványozta, hogy a hegybírói tisztségtől tiltsák el.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 01. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: világszínvonalú kutatóközpont jön létre Magyarországon
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld
Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára
Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.
