Hírek
2016. Január 20. 07:51, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Sokan választhatják majd a bevallási nyilatkozatot
A Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) abban bíznak, hogy nagyon sokan választják majd a bevallási nyilatkozatot - mondta Kis Péter András, a NAV adószakmai szóvivője az M1 aktuális csatornán kedden.
A szóvivő ismertette: az egyéni adózók az idei évtől kérhetik, hogy helyettük a NAV készítse el az szja- bevallást. Ezt a bevallási nyilatkozattal lehet kezdeményezni február 1-jéig.
Akinek munkáltatója van, a munkáltatótól a tavalyi összesített keresetéről kapott igazolás (15M30) utolsó oldalán jelezheti egy x-szel és aláírásával, hogy megbízza a NAV-ot a bevallás elkészítésével.
Akiknek nincs munkáltatójuk, az adóhatóság honlapjáról letölthető 15NY31 jelű nyomtatványon tehetik meg ezt, a nyomtatványt a NAV ügyfélszolgálatán is be lehet szerezni.
Például egy diák, aki tavaly nyáron három hónapot dolgozott és nincs munkáltatója, de bevallást kell benyújtania tavalyi keresményéről, ha ezt a nyomtatványt eljuttaja a NAV-hoz, ezzel le is tudta a bevallását - mondta a szóvivő.
Az adózó csak akkor kap értesítést az adóhatóságtól, ha valamit elszámoltak, befizetendő vagy visszaigényelhető adó van. A bevallást május 20. után meg lehet nézni elektronikusan az ügyfélkapun keresztül vagy az adóhatóság ügyfélszolgálatainál.
A bevallási nyilatkozatot azok választhatják, akik 2015-ben kizárólag munkáltatótól szereztek jövedelmet, nem érvényesítettek kedvezményt és az szja 1+1 százalék kivételével nem rendelkeznek adójukról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
2025. November 19. 07:28, szerda | Belföld
Januárban leül tárgyalni a kormány az önkormányzatokkal, a szolidaritási hozzájárulásról
A kormányzat januárban megkezdi a tárgyalásokat az önkormányzatokkal a szolidaritási hozzájárulás rendszerének jövőbeni reformja keretében, ám a választások előtt nem látják reálisnak a változtatást -
2025. November 19. 07:27, szerda | Belföld
Orbán Viktor szerint Brüsszelben nagy a baj
Brüsszelben nagy a baj - írta Orbán Viktor Facebook-bejegyzésében kedden.
