Városlista
2025. október 15, szerda - Teréz

Hírek

2022. Június 08. 09:06, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Stagnál a szennyvízben a vírus koncentrációja

Stagnál a szennyvízben a vírus koncentrációja

Stagnál a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján.

Azt írták: a szennyvízben a koronavírus koncentrációja az országos átlagot tekintve az előző héthez képest nem változott.

A vizsgált városok több mint felében a vírus örökítőanyag-koncentrációjának stagnálása jellemző, a többi településen - Békéscsabán, Debrecenben, Egerben, Kaposváron, Miskolcon, Nyíregyházán, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szolnokon és Zalaegerszegen - csökkenés tapasztalható - írták.

Hozzátették, a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja hét településen az "alacsony", 15 helyszínen pedig a "mérsékelt" tartományba sorolható.

"Az eredmények a járvány leszálló ágára jellemző ingadozva csökkenő görbére illeszkednek" - közölte az NNK.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld

Jelentősen csökkent az ipari termelés

2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld

Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K

2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld

Startra készek a turisztikai hitelek

5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.