Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2022. Március 13. 10:02, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Súlyosan megsérült a vasúti átjáróban egy szabálytalankodó autós

Súlyosan megsérült a vasúti átjáróban egy szabálytalankodó autós

Figyelmen kívül hagyta a vasúti átjáróban a tilos jelzését az 53 éves tárkányi lakos, aki súlyos sérülést okozott magának. A rendőrség most fejezte be az ügy vizsgálatát.

Az 53 éves férfi 2021. május 4-én Tárkány közelében egy vasúti átjáróhoz ért kocsijával és utasával. Az átjáró vasúti fénysorompóval volt biztosítva. A vezető azonban a figyelmetlensége miatt nem vette észre a piros jelzést és az átjáróba hajtott, majd összeütközött az éppen érkező vonattal.

A kocsi sofőrje a balesetben súlyos, míg utasa könnyebben sérült – közölte a rendőrség.

A rendőrök az 53 éves férfit később gyanúsítottként kihallgatták, ellene a közlekedés biztonsági elleni bűncselekmény miatt folytattak büntetőeljárást. A Tatabányai Rendőrkapitányság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és a keletkezett iratokat megküldte a Tatabányai Járási Ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:02, hétfő | Belföld

Alig győzi a NAV a kínai kiscsomagok vámkezelését

A külföldről érkező vámkezelést igénylő kiscsomagok száma 2024-hez képest 50 százalékkal nőtt tavaly

2026. Január 26. 07:01, hétfő | Belföld

Enyhe, de borult, párás idő várható a jövő héten, többször kell csapadékra készülni

Jellemzően borult, párás, többfelé ködös idő várható a jövő héten és többször kell csapadékra - esőre, ónos szitálásra - is számítani, a szél olykor élénk, erős lesz.

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország