Hírek
2019. Február 08. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Sürgős felújításra szorul Amszterdam csatornáinak fala és több hídja
Sürgős felújításra szorul több szakaszon Amszterdam csatornáinak fala és számos hídja, mivel omladoznak a karbantartás hiánya miatt - közölte Amszterdam polgármesteri hivatala csütörtökön.
A helyi sajtó beszámolója szerint a polgármesteri hivatal jelentésében arról írt, hogy legalább 10 kilométernyi fal szorul azonnali felújításra omlásveszély miatt.
Sharon Dijksma tanácsos tájékoztatása szerint az amszterdami önkormányzat mintegy 600 kilométer hosszú csatornarendszer, valamivel több mint 1600 híd és öt jelentősebb alagút fenntartásáért felelős. A csatornafalak és hidak karbantartása az elmúlt években elmaradt, így azok veszélyt jelenthetnek a városi közlekedésre és a járókelők biztonságára.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 30. 16:00, hétfő | Külföld
Iráni konfliktus - A térségbe érkezett USS Tripoli hadihajó több ezer katonával a fedélzetén
Az iráni konfliktus térségébe érkezett az amerikai haderő USS Tripoli hadihajója tengerész és tengerészgyalogos egységekkel a fedélzetén – jelentette be a Közel-Keletért felelős Középső Parancsnokság (CENTCOM) szombaton.
2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Külföld
Rómában rendkívüli hatósági készültség lépett életbe a szélsőbaloldali tömegtüntetés miatt
2026. Március 27. 15:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 10 napra elhalasztotta az iráni energialétesítmények elleni katonai csapásokat
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön 10 napra elhalasztotta az iráni energialétesítmények elleni katonai csapásokat a Teheránnal zajló egyeztetésekre hivatkozva.
2026. Március 25. 14:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Iráni rakéta csapódott be Tel-Avivban
Becsapódott egy iráni rakéta Tel-Aviv központjában kedd reggel, hatan könnyebben megsebesültek, súlyos anyagi károk keletkeztek több épületben - jelentette az izraeli mentőszolgálat.
