Városlista
2026. március 18, szerda - Sándor

Hírek

2011. Szeptember 22. 14:13, csütörtök | Külföld
Forrás: HírTV

Svájc időben figyelmeztetett

Svájc időben figyelmeztetett

Bár a svájci és a hazai jegybankok folyamatosan figyelmeztettek a veszélyekre, a szocialista kormányok nem tettek semmit a devizahitelek rohamos terjedése ellen.

Egyértelműen kimutatható a Medgyessy- és Gyurcsány-kabinetek felelőssége – írja a Magyar Nemzet.

Tisztában vannak a magyar adósok a devizahitelek árfolyamának kockázataival? – tette fel a kérdést Jean-Pierre Roth, a Svájci Nemzeti Bank elnöke 2004. július 2-án Járai Zsigmondnak, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) akkori elnökének küldött levelében. A lap birtokába került dokumentumban Roth arról írt: a svájci lapokból értesült arról, hogy hazánkban egyre nagyobb arányokat ölt a frankhitelezés. Az elnök azt is megemlíti, tisztában vannak azzal, hogy a frank a legnépszerűbb a devizahitelek körében, de korábban már többször hangsúlyozták ennek a veszélyeit - olvasható a Magyar Nemzet csütörtöki számában, melyből további részleteket is megtudhat. (da)

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 18. 12:00, szerda | Külföld

Ukrán kormányfő: Ukrajna megkapta az európai uniós csatlakozás teljes feltételcsomagját

Az ukrán delegáció Brüsszelben megkapta az Európai Uniótól a csatlakozás feltételeit a három utolsó tárgyalási klaszterre vonatkozóan, ezt követi a tárgyalások sikeres lezárása és a csatlakozási szerződés aláírása

2026. Március 17. 12:00, kedd | Külföld

Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniát nem fogják belerángatni ebbe a háborúba

Nagy-Britanniát \"nem fogják belerángatni\" az iráni háborúba és a szélesebb térségben kialakult konfliktusba - mondta Keir Starmer brit miniszterelnök a a Downing Streeten tartott hétfői sajtóértekezletén.