Városlista
2023. szeptember 27, szerda - Adalbert

Hírek

2012. Február 29. 14:01, szerda | Életmód
Forrás: OrientPress

Szabályoznák az elektromos cigaretták piacát

Szabályoznák az elektromos cigaretták piacát

Már vizsgálja az egészségügyi államtitkárság, hogy hogyan szabályozhatja az elektromos cigaretták piacát.

Szócska Miklós egészségügyi államtitkár azt mondta, óvatosan, megfontoltan fognak lépni ezen a területen, de lépni kell, mert a nikotin gyógyszerként engedélyezett hatóanyag, így forgalmazni csak a gyógyszer-hatóság által kiadott forgalomba-hozatali engedély birtokában lehet – számolt be róla az Inforádió.

Az elektromos cigaretták árusítói eddig nem kezdeményezték, hogy a patronokat gyógyszerként hozhassák forgalomba. Szócska Miklós szerint a cégek kihasználják a joghézagot. A szükséges vizsgálatokat követően, gyógyszerként forgalomba hozva feltehetőleg csak a jelenleginél drágábban juthatnának a fogyasztók az elektromos cigarettákhoz. Az Egészségügyi Világszervezet hivatalos állásfoglalása szerint nem áll rendelkezésre elég adat ahhoz, hogy a termék ajánlható legyen a dohányzásról való leszokás megkönnyítésére.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2023. Szeptember 26. 08:01, kedd | Életmód

Dupla résszel debütál a magyar Trónok Harcának is nevezett sorozat

Dupla résszel debütál október 13-án, pénteken este a Dunán a Tündérkert című történelmi kalandfilmsorozat - tájékoztatta a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) az MTI-t hétfőn.

2023. Szeptember 25. 15:44, hétfő | Életmód

Nébih: szeptember végén indul az őszi rókavakcinázás

2023. Szeptember 23. 08:14, szombat | Életmód

Nyolcezer fát ültetnek el idén ősszel az Országos Településfásítási Programban

Elkezdődött az Országos Településfásítási Program őszi ültetési időszaka, amelynek során az ország 345 településén nyolcezer fát ültetnek el - jelentette be Nagy István agrárminiszter