Városlista
2026. július 24, péntek - Kinga, Kincső

Hírek

2019. Október 11. 17:01, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Százötvenmilliót érő hamis márkajelzésű ruhát találtak egy teherautóban

Százötvenmilliót érő hamis márkajelzésű ruhát találtak egy teherautóban

Hatezer hamis márkajelzésű ruhát és kiegészítőt találtak százötvenmillió forint értékben egy teherautóban az M43-as autópályán a pénzügyőrök - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken az MTI-t.

Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense közölte: a pénzügyőrök egy Törökországból Magyarországra tartó kamiont ellenőriztek az M43-as autópálya Krak-éri pihenőhelyén.

A rakomány átvizsgálásakor megközelítőleg hatezer, különféle márkajelzéssel ellátott ruhát, cipőt és kiegészítőket pakoltak ki a zsákokból. A magyar sofőr a szállítmány származását nem tudta igazolni, az előzetes szakértői vélemény szerint valamennyi ruházati termék és kiegészítő hamisítvány.

A pénzügyőrök a megközelítőleg százötvenmillió forint értékű árut lefoglalták, a pénzügyi nyomozók iparjogvédelmi jogok megsértése büntetőeljárást indítottak.

Címkék: hamis, ruha, teherautó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 07:13, péntek | Belföld

Forsthoffer Ágnes az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes megbeszélést Sulyok Tamással

Az elnöki feladatok folytatásáról tartott személyes találkozót Sulyok Tamás volt köztársasági elnökkel a Sándor-palotában Forsthoffer Ágnes - közölte az ideiglenes államfő a Facebook-oldalán csütörtök este.

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.