Hírek
2021. Február 24. 08:04, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Szigorúan fogja vizsgálni az adóelkerüléseket az adóhatóság
A közzétett ellenőrzési terv alapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szigorúan fogja vizsgálni a kisvállalkozások tételes adóját (kata) választó adózókat és munkáltatókat, hogy feltárja a bújtatott foglalkoztatást
- írta az MTI-nek kedden elküldött elemzésében az EY.
Az üzleti tanácsadó cég szerint az adóhatóság egyértelmű célja, hogy támogassa a jogkövető adózókat, és határozottan fellépjen az adóelkerüléssel szemben. Az elmúlt évek digitális fejlesztéseinek köszönhetően erre meg is van minden eszközük - tették hozzá.
Az EY szerint kiemelt figyelemre számíthat az építőipar, valamint az internetes kereskedelem is. Utóbbit elsősorban a jelentős forgalomnövekedés indokolhatja.
A közlemény az ellenőrzések újdonságaként említette a nemzetközi információcserét. A tavaly július 1-jétől érvényes adatszolgáltatási kötelezettség alapján az EU-tagállamok adóhatóságai átfogó képet kaphatnak a határon átnyúló adótervezésekről, így a NAV is új adatokhoz férhet hozzá. Az EY szakértője szerint emiatt a nemzetközi cégeknek figyelniük kell azokra az információkra, amelyeket az unió különböző tagállamaiban adnak át az adóhatóságnak - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Nagy Ervin feljelentést tesz a KMTG által kifizetett jogdíjak ügyében
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
