Hírek
2022. Február 10. 10:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Szijjártó: a vakcinagyártási kapacitások bővítésével megelőzhető az újabb vírusvariánsok terjedése
Hatalmas versenyfutás zajlik a koronavírus terjedése és a vakcinagyártási kapacitások bővítése között, ugyanis minél előbb sikerül megnövelni a kapacitásokat,
annál eredményesebben lehet megelőzni az újabb variánsok kialakulását - közölte a tárca közleménye szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Lyonban.
A tárcavezető az európai uniós tagállamok kül- és egészségügyi miniszteri konferenciáján hangsúlyozta, hogy "kapacitáskérdés van", ezért a lehető leggyorsabban létre kell hozni világszerte a szükséges gyártási képességeket.
Majd emlékeztetett rá, hogy Magyarországon jelenleg is zajlik a Nemzeti Oltóanyaggyár építése, amellyel hazánk már az idei év végétől részt tud majd venni a globális vakcinaelőállításban.
"Itt lenne az ideje, hogy a világ végre felismerje, hogy a vakcinaválasztás nem politikai állásfoglalás (.) Amikor arra próbál az egész világ törekedni, hogy minél több vakcina legyen, akkor ne politikai kérdés legyen, hogy melyik vakcinát hagyják jóvá vagy melyiket nem" - emelte ki Szijjártó Péter.
"A napnál is világosabb, hogy a Magyarországon használt keleti oltóanyagok jól működnek, biztonságosak és hatásosak. Ezért itt lenne az ideje annak, hogy a nemzetközi szervezetek is szakmai és ne politikai döntést hozzanak ebben a kérdésben" - tette hozzá.
Az EU soros francia elnöksége által szervezett értekezlet fő célja annak megvitatása, hogy a közösség miként tudná hatékonyan segíteni a fejlődő országokat a világjárvány elleni küzdelemben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 02. 11:00, csütörtök | Belföld
Főpolgármesteri Hivatal: aláírták a Budapesti Kerékpáros Futárok Közlekedésbiztonsági Chartáját
2026. Április 02. 09:00, csütörtök | Belföld
A külföldön dolgozó fiataloknak is biztosítaná a 3%-os hitelt a kormány
A kormányzat jelenleg is vizsgálja, hogyan tudja az Otthon Start hitelprogramot, a fix 3 százalékos hitelt kiterjeszteni és biztosítani a külföldön dolgozó magyarok számára is
2026. Április 01. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: világszínvonalú kutatóközpont jön létre Magyarországon
2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld
KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt
2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.
