Hírek
2025. Április 05. 07:54, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Szijjártó Péter: elítéljük a romániai magyarokat ért incidenseket
Elfogadhatatlannak tartjuk és a lehető leghatározottabban elítéljük a romániai magyarokat ért incidenseket
- írta a külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebook-oldalán, miután tárgyalt Emil Hurezeanu román külügyminiszterrel a héten történt esetekről.
Szijjártó Péter emlékeztetett: ezen a héten két futballhoz kötődő incidens is érte a magyarokat Romániában: a két kolozsvári csapat mérkőzése után magyar fiatalokat bántalmaztak a város főterén, Csíkszeredában pedig folyamatosan magyarellenes skandálás hallatszott a Steaua vendégszereplésekor.
"Ezeket az incidenseket mi elfogadhatatlannak tartjuk és a lehető leghatározottabban elítéljük"
- jelentette ki a miniszter.
Szijjártó Péter közölte, pénteken telefonon konzultált Emil Hurezeanu román külügyminiszterrel, akivel - mint írta - egyetértettek abban, hogy ezeket az eseteket komolyan kell venni és súlyuknak megfelelően kezelni.
"A kollégám biztosított arról, hogy a román hatóságok mindent megtesznek az elkövetők kézre kerítése és megbüntetése érdekében"
- írta a magyar külügyminiszter.
Hozzátette, egyetértettek abban is, hogy minden lehetséges eszközzel meg kell akadályozni az ilyen típusú cselekmények megismétlődését, és meg kell akadályozni azt is, hogy szélsőséges emberek és csoportosulások tönkretegyék a két ország egyre javuló kapcsolatait.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
