Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2020. Április 07. 07:35, kedd | Külföld
Forrás: Starovic Tibor, az MTI tudósítója jelenti:

Szlovákiában részleges kijárási tilalmat vezetnek be a húsvétra, ideiglenesen visszaállítják a határellenőrzést is

Szlovákiában részleges kijárási tilalmat vezetnek be a húsvétra, ideiglenesen visszaállítják a határellenőrzést is

A koronavírus terjedésével összefüggésben április 8-tól 13-ig, vagyis a húsvéti ünnepek idejére utazási korlátozásokat és részleges kijárási tilalmat vezetnek be Szlovákiában,

ahol a schengeni belső határokon ideiglenesen visszaállítják a határellenőrzést is, április 8-tól 17-ig - erről az Igor Matovic vezette új kormány döntött hétfői ülésén.

Az utazási korlátozás alapja, hogy a lakosoknak nem szabad elhagyniuk annak a járásnak a határait, amelyben lakhelyük van. A részleges kijárási tilalom pedig nem vonatkozik a munkába járásra, a bevásárlásra, az orvoslátogatásra, a természetjárásra, illetve néhány másik kivételre.

Az intézkedés az adott időszakra korlátozza a szabad gyülekezéshez való jogot is, azzal csak az egy háztartásban élő személyek élhetnek. A kormány az intézkedésekről közölte: meg akarja akadályozni azt, hogy az ünnepek idején szokásos találkozások meggyorsítsák a kór terjedését.

„Az intézkedéssel főként azt a célt követjük, hogy az idősebb embereket ne fertőzzük meg (...), remélem, hogy az emberek megértik ezt” - idézte Igor Matovic kormányfőt a TASR szlovákhírügynökség.

Matovic elmondta, nem tervezik, hogy a húsvéti ünnepek után - több más ország példája alapján - enyhítenek a biztonsági intézkedéseken.

Szlovákiában hétfőn jelentették be a koronavírus-járvány okozta két első halálesetet. Az országban 534-re emelkedett a regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma. Az újonnan diagnosztizáltak többsége az ausztriai Tirolból hazatérő turista.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 17:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: nagyon közel van a konfliktus vége

Donald Trump szerint \"nagyon közel\" van, hogy lezáruljon az iráni konfliktus - az amerikai elnök erről a Fox Business gazdasági televíziónak adott, szerdán sugárzott interjúban beszélt.

2026. Április 15. 14:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a következő két nap folyamán

Donald Trump szerint újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a \"következő két nap folyamán\" - az amerikai elnök kedden egy amerikai újságnak adott interjúban beszélt az iráni konfliktus fejleményeiről.

2026. Április 15. 11:00, szerda | Külföld

Zelenszkij: április végéig befejezik a Barátság kőolajvezeték javítását

Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását

2026. Április 15. 10:00, szerda | Külföld

Alekszandr Lihacsov: a Roszatom kész alátámasztani Paks-2 beruházás hatékonyságát

A Roszatom kész alátámasztani a Paks-2 projekt hatékonyságát, az ár és egyéb paraméterek indokoltságát