Hírek
2022. Május 16. 08:04, hétfő |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Szörföst mentettek ki a Balatonból
A bajbajutott férfi a vízirendőrök segítsége nélkül, önerőből már nem tudott volna partot érni.
A vízirendőrök május 14-én 11 óra 50 perckor a Balatonfüredi előtti vízterületen, a szárazföldtől több száz méterre észleltek egy szörföst, aki segítséget kért. A rendőrök a helyszínre siettek, ahol a férfi elmondta, hogy a felerősödött szél és a hullámzás miatt - elsőfokú viharjelzés volt érvényben - nem tudott volna partot érni. A 47 éves budapesti lakost kimentették a vízből, majd a partra vitték - közölte a rendőrség.
A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a Balaton vízfelületén bajba kerülnek vagy bajba jutott személyt, személyeket észlelnek, tegyenek bejelentést a 112-es segélyhívón, vagy az ingyenesen hívható 1817-es vízi segélyhívó telefonszámon!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 16:00, kedd | Belföld
Duna House: Nyugat-Magyarországon a panellakások átlagos négyzetméterára csaknem 30 százalékkal nőtt egy év alatt
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
