Városlista
2026. július 6, hétfő - Csaba

Hírek

2011. Szeptember 12. 07:25, hétfő | Belföld
Forrás: HírTV

Öt nap alatt el kell tüntetni a graffitiket

Öt nap alatt el kell tüntetni a graffitiket

200 milliót költ a főváros a falfirkák és az illegálisan kiragasztott plakátok eltávolítására a jövőben.

A közbeszerzési eljárással kiválasztott konzorciumnak öt napon belül el kell távolítania a graffitiket, és járőrbrigádot is fel kell állítania. A budapesti városképért felelős tanácsnok szerint visszatartó ereje lehetne annak, ha a festékvásárlást engedélyhez kötnék, vagy nyilvántartást vezetnének a vevőkről.

Óbuda három pontján szabad a graffitizés, máshol viszont ugyanez a mozdulat már börtönt ér. Január 1-je óta az állam nem tolerálja a falfirkálást, és minden formáját szabadságvesztéssel bünteti. Ha az okozott kár 20 ezer forint alatt marad, egy év jár érte, de ha az elkövető műemléket rongál meg, három év börtönt kockáztat.

A Fővárosi Közterület-fenntartó nettó 200 millió forintot fizet egy cégnek a falfirkák eltávolításáért. A kft.-t közbeszerzési eljárással választották ki. A vállalkozás dolgozott már Budapesten, ahogy az ország más városaiban is. A szerződés szerint az Ifotech Clean Kft.-nek öt napon belül kell eltávolítania az illegális rajzokat.

A budapesti városképéért felelős tanácsnok szerint visszatartó ereje lehetne annak is, ha a festékvásárlást engedélyhez kötnék, vagy nyilvántartást vezetnének a vevőkről. A kiskaput ő is látja, a szabályozást könnyen kijátszhatják a magyar graffitisek. Elég, ha átlépik a határt és a szomszédos országokban veszik meg a festékszórókat. Ughy Attila egyébként átvenné az óbudai példát, és a fővárosba vezető utak mentén megengedné a zajvédő falak kidekorálását. (pr)

hírTV

Címkék: főváros

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 06. 07:20, hétfő | Belföld

NATO csúcsra utazik Magyar Péter, majd szabadságra megy

Magyar Péter miniszterelnök ma hajnalban Törökországba utazott a NATO csúcstalálkozójára.

2026. Július 05. 16:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 27. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Július 05. 10:00, vasárnap | Belföld

Gulyás Gergely: a benyújtott alkotmány-módosítás az alkotmányos demokrácia vége

A benyújtott alkotmánymódosítás az alkotmányos demokrácia vége és az önkényuralom kezdete Magyarországon

2026. Július 05. 08:47, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: a kormány nevében benyújtottam az Alaptörvény 17. módosítását

Magyar Péter a kormány nevében benyújtotta az Országgyűlésnek az Alaptörvény 17. módosítására vonatkozó javaslatot.