Hírek
2019. Augusztus 06. 12:58, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Társkereső oldalon csalt ki férfiaktól 15 milliót egy nő
Gyermeke ismerősének fényképét felhasználva csalt ki férfiaktól 15 millió forintot egy 51 éves nő egy internetes társkereső oldalon – tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Főügyészség az MTI-t kedden.
A közlemény szerint a nő a társkereső oldalon keresztül négy férfitól legalább százöt alkalommal kapott kölcsön összesen több mint 15 millió forintot. A pénzt sosem fizette vissza.
A nő egyebek mellett édesanyja, bátyja, fia, lánya temetési költségeire, bérleti díjra, uzsoratartozásra, betegsége költségeire kért kölcsön. A férfiak személyes találkozásra vonatkozó kéréseit mindig visszautasította.
A több éven át tartó csalássorozatban a nő férje is részt vett, aki rendelkezésre bocsátotta bankszámláját, illetve felvette a pénzt.
A Mosonmagyaróvári Járási Ügyészség a nőt csalással és személyes adattal visszaélés vétségével vádolja, férjével szemben pedig bűnsegédként elkövetett minősített csalás a vád.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld
Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
