Hírek
2012. Április 17. 14:09, kedd |
Külföld
Forrás: STOP / MTI
Tele a hócipőjük az IMF segítségével

Számos feltörekvő ország ellenzi, hogy a Nemzetközi Valutaalap (IMF) több pénzt fordítson az euróövezeti válság kezelésére, és azzal fenyegetnek, hogy keresztülhúzzák az erre vonatkozó tervet - írta a Der Spiegel.
Az euróövezeti államok visszaélnek az IMF-ben meglévő erejükkel, elvárják a feltörekvő országok támogatását az övezet válságának megoldásához, az IMF működésének átalakítását viszont hátráltatják - mondta Paulo Nogueira Batista, az IMF igazgatótanácsának Brazíliát és további nyolc dél-amerikai országot képviselő tagja.
Hozzátette: egyáltalán nem biztos, hogy az IMF hét végén következő közgyűlésén elfogadják a fokozottabb euróövzeeti szerepvállalás tervét. Az egyik fontos előfeltétel az euróövezeti válságkezelő alapok bővítése, erre vonatkozóan viszont "még ígéretből is túl kevés van" - mondta. Az IMF már eddig is túlságosan sok erőt fordított Európára, az euróövezeti tagállamok pedig visszaélnek a nemzetközi pénzügyi szervezetben élvezett hatalmukkal. Ebben a helyzetben előfordulhat, hogy az euróövezetnek szánt pótlólagos források ügyében csak júniusban, a G20 csoport mexikói csúcsértekezletén döntenek majd - mondta Batista.
A legnagyobb feltörekvő országok BRICS-államoknak nevezett csoportja - Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika - már régóta kifogásolja az IMF szerkezetének átalakítását célzó reform lassúságát. A fő probléma az, hogy az Egyesült Államok még nem ratifikálta a reformról szóló megállapodást, amelynek értelmében a szervezeten belüli erőviszonyok a szavazati jogok átrendezésével a fejlett ipari államok rovására, a feltörekvő államok javára módosulnának.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld
Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt
Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában
Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.
2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.
2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld
Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva
Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.