Hírek
2017. Augusztus 25. 18:20, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Terrorcselekmény előkészületével is gyanúsítják a Teréz körúti robbantás gyanúsítottját
Terrorcselekmény előkészületével gyanúsította meg a Központi Nyomozó Főügyészség a Teréz körúti robbantás miatt jelenleg is előzetes letartóztatásban levő P. Lászlót - közölte a főügyész pénteken az MTI-vel.
Keresztes Imre közleményében azt írta: a gyanúsított egymillió eurót kívánt a Belügyminisztériumtól további robbantások elkövetésével fenyegetve megszerezni.
A két rendőrt megsebesítő robbantással összefüggésben a főügyész rögzítette: a főügyészség azzal is kiegészítette tényállást, hogy a férfi meg akarta szerezni a járőrök szolgálati fegyverét. Mivel a robbanás mások életét is veszélyeztette, a hatóság pénteken azt is bejelentette: előre kitervelten, aljas célból, több ember és hivatalos személy sérelmére, több ember életét veszélyeztetve elkövetett emberölés bűntette kísérletével gyanúsítják a férfit.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 02. 14:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: módosítjuk az alaptörvényt a köztársasági elnök leváltása érdekében
2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld
Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére
A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.
2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld
Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron
Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -
2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld
Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta
Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.
