Városlista
2025. szeptember 5, péntek - Viktor, Lőrinc

Hírek

2018. December 01. 16:08, szombat | Belföld
Forrás: police.hu

Testében csempészte az 50 millió forintnyi kokaint

Testében csempészte az 50 millió forintnyi kokaint

Elfogták azt a brazil férfit a budapesti felderítők, aki 90 kokain kapszulát csempészett Dél-Amerikából Magyarországra.

A BRFK Felderítő Főosztály Kábítószer Bűnözés Elleni Osztálya kábítószer birtoklása bűntett miatt folytat nyomozást egy 20 éves brazil állampolgár ellen.

A nyomozás eddigi adatai szerint a férfi november 29-én 90 kokainkapszulát nyelt le, mielőtt Sao Paulóban felszállt egy repülőre. A kábítószercsempész Budapestre lisszaboni átszállással érkezett. A gyanús férfiről a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága értesítette a budapesti rendőröket, akik a férfit november 30-án délelőtt, egy pestszentlőrinci hotelben vontak intézkedés alá. A nyomozók a szoba átkutatásakor 50 darab, fóliába csomagolt kábítószergyanús anyaggal teli kapszulát találtak.
A férfit elfogták és kórházba szállították, mivel elmondása szerint több kokain kapszulát nyelt le. A CT vizsgálat a gyomrában több, a hotelszobában talált kapszulákhoz hasonló tárgyakat mutatott ki. A vizsgálatokat követően a brazil férfi testéből további kapszulák kerültek elő, amelyekről az igazságügyi vegyészszakértő megállapította, hogy azok kokaint tartalmaznak. A lefoglalt kábítószer feketepiaci értéke körülbelül 50 millió forint.

A nyomozók a férfit gyanúsítottként hallgatták ki és őrizetbe vétele mellett előterjesztést tesznek letartóztatásának indítványozására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.