Hírek
2019. Április 02. 17:02, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Tizenöt új légijárat indul a nyári menetrendi időszakban Budapestről

Tizenöt új járat indul a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről az április elején életbe lépett nyári menetrendi időszakban, a légitársaságok október végéig összesen 12,4 millió ülőhelyet biztosítanak
- közölte a repülőteret üzemeltető Budapest Airport kedden az MTI-vel. Új járatként június 7-én indul és heti három alkalommal közlekedik majd a Shanghai Airlines Sanghaj és Budapest közötti járata. A Wizz Air naponta közlekedő járatot indít egy új londoni repülőtérre, Gatwickre, illetve a Flydubai is összeköti Budapestet Dubajjal a nyáron, a lengyel LOT pedig Brüsszelbe és Bukarestbe indít járatokat heti 12 alkalommal.
A tavalyi nyári időszakhoz hasonlóan újra elérhető lesz az Air Canada Rouge torontói és az American Airlines philadelphiai járata is.
A Budapest Airport összesítése szerint október végéig a légitársaságok 12,4 millió ülőhelyet biztosítanak a járatokon, ez mintegy 7 százalékkal magasabb, mint a tavaly nyári időszakban.
A repülőtér üzemeltetője közölte: az idei első negyedévben lelassult az utasforgalom növekedése, mivel a január-márciusi időszakban 6,5 százalékos forgalombővülést mértek, míg egy évvel korábban ugyanebben az időszakban 13,5 százalék volt a növekedési ráta.
Az anna.aero légiközlekedési szaklap kutatása szerint Európában a legnagyobb mértékben a magyar kötődésű Wizz Air növeli a kapacitásokat a nyári időszakban, 18,2 százalékkal emelte a légicég a kapacitásait. A legtöbb széket, 40 milliót a Ryanair biztosítja, a legtöbb ülőhelyet biztosító hálózatos légitársaság pedig a Turkish Airlines lesz, mivel az eddigi legnagyobb Lufthansa egyáltalán nem növelte a kínálatát tavalyhoz képest.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 07:33, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Amerika feloldja a vízummentességi korlátozásokat a magyar állampolgárok előtt
Szeptember 30-tól az Egyesült Államokban feloldják a vízummentességi program korlátozásait minden magyar állampolgár előtt, ami újabb komoly eredmény Donald Trump elnök hivatalba lépése óta
2025. Szeptember 17. 07:31, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy korszak véget ért
Annak a korszaknak vége van, amikor azt tudtuk mondani, hogy tőlünk nyugatra minden jó, és semmi mást nem kell csinálni, mint lemásolni azt, ami ott történik
2025. Szeptember 17. 07:29, szerda | Belföld
KSH: a bruttó átlagkereset 693 700 forint volt, 9,0 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit
Júliusban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 693 700, a nettó átlagkereset 479 500 forint volt.
2025. Szeptember 17. 07:27, szerda | Belföld
OKF: a fűtési szezon közeledtével érdemes próbafűtést végezni
A közelgő fűtési szezon előtt, még a hidegebb időjárás beállta előtt érdemes otthon próbafűtést végezni, amelynek során időben kiderülhetnek az esetleges meghibásodások, és el lehet végeztetni a szükséges javításokat