Hírek
2017. December 13. 09:35, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Tízmilliós rablási ügyben emelt vádat a baranyai főügyészség

Felfegyverkezve, csoportosan, jelentős értékre elkövetett rablás miatt emelt vádat a Baranya Megyei Főügyészség egy férfi ellen, aki két társával együtt mintegy tízmillió forintot rabolt egy pécsi vállalkozótól
- tájékoztatta a vádhatóság szerdán az MTI-t. A közlemény szerint a vállalkozó sértett gyakran fogadott a lakásában ügyfeleket is, amiről a budapesti elkövetők tudomást szereztek és elhatározták, hogy kirabolják.
Tavaly júniusban, az egyik este fekete maszkot viselő emberek rontottak be a lakásba. A sértettet a földre lökték, hasra fektették, kezeit műanyag gyorskötözővel összekötötték. Miközben pénzt követeltek tőle, ütötték, rúgták, fülei levágásával fenyegették, késsel metszéseket is ejtettek rajta - részletezte az ügyészség.
Az elkövetők megtalálták a vállalkozó autójának indítókulcsát és mintegy tízmillió forint készpénzt.
A szomszéd értesítette a rendőrséget, miután hangokat hallott a sértett háza felől, majd az ablakon kinézve látta a lakásban az álarcot viselő elkövetőket is.
Az elkövetők elmenekültek a helyszínről. A rendőrség a vádlottat megtalálta, tőle a rabolt pénzből 8,5 millió forintot foglaltak le. Két társát az eljárás során felkutatni eddig nem sikerült - ismertette a megyei főügyészség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.
2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld
Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak
Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal