Városlista
2026. február 8, vasárnap - Aranka

Hírek

2023. Május 23. 06:51, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több földrengés volt Romániában, Magyarországon is érezték

Több földrengés volt Romániában, Magyarországon is érezték

Hétfőn este, helyi idő szerint 21:55 perckor újabb földrengés volt Romániában, 4,2-es magnitúdóval az előző rengés közelében, Aradtól mintegy 14 kilométerre.

Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumba eddig Békéscsabáról érkeztek bejelentések, károkról továbbra sincs tudomásuk - tették hozzá.

Hétfőn este korábban már jeleztek egy 4,6-os magnitúdójú földrengést, amely Arad közelében keletkezett, és ugyancsak lehetett érzékelni Békéscsabán. Károkról akkor sem érkezett bejelentés. Az obszervatórium szerint elképzelhető, hogy több, határ menti magyarországi településen is érezték a földrengést.

Címkék: földrengés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.

2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni

Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.

2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának

Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának