Hírek
2020. Szeptember 15. 16:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Több mint 17 ezer hektárnyi új erdő telepítésére kértek engedélyt a gazdák
A tavaly ősszel meghirdetett országfásítási programban több mint 17 ezer hektárnyi új erdő telepítésére adtak be kérelmet a gazdák
- mondta az Agrárminisztérium (AM) erdőkért felelős helyettes államtitkára kedden a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Szentpéteri Sándor szerint, a már folyamatban lévő kérelmekkel együtt, 24 ezer hektárral nőhet Magyarországon a fával borított területek mérete, ami azért fontos, mert így mérsékelni lehet az éghajlatváltozás negatív hatásait.
Hozzátette, ezzel párhuzamosan elindították a településfásítási programot is, amire a 10 ezer lakosúnál kisebb városok, falvak pályázhattak.
A programban 12 ezer nagy méretű, zömében őshonos fára lehetett pályázni, és néhány óra alatt mindet szét tudták osztani még a nyáron - mondta.
A fák szállítását, ültetését az Országos Erdészeti Egyesület végzi majd két ütemben ősszel és tavasszal - fűzte hozzá Szentpéteri Sándor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
