Hírek
2025. Január 06. 07:41, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Több mint 22 tonna robbanóeszközt, lőszert semmisítettek meg tavaly a tűzszerészek
Jellemzően a második világháborúból visszamaradt, különböző típusú robbanóeszközt, lőszert és katonai eredetű veszélyes anyagot semmisítettek meg tavaly.
A MH. 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred Facebook-oldalán hétfőn a múlt évet értékelő bejegyzésben azt írták, tavaly közel 1700 rendőrségi bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére, ebből 300 alkalommal volt szükség a soron kívüli intézkedésre.
Tavaly a korábbi évektől eltérően nem Fejérbe, hanem Veszprém vármegyébe vonultak legtöbbször a tűzszerészek: 297 esetben Veszprém, 285 alkalommal Fejér, míg 218-szor Pest vármegyéből érkezett a riasztás.
A soron kívül végrehajtott tűzszerész műveletek száma 2024-ben ismét a fővárosban és Pest vármegyében volt a legmagasabb: ebben a régióban összesen 139 alkalommal intézkedtek a katonák a rendőrségi bejelentéstől számított 24 órán belül. Fejérbe 35, Komárom-Esztergom vármegyébe pedig 20 esetben vonultak a tűzszerészek sürgősséggel.
A tavaly hatástalanított és megsemmisített különböző típusú, jellemzően a második világháborúból visszamaradt robbanóeszközök össztömege meghaladta a 22 tonnát. A biztonságosan kivitelezett föld alatti robbantások során több mint 400 kilogramm TNT, illetve Semtex típusú robbanóanyagot használtak fel a katonák - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 17:00, szombat | Belföld
Kármán András: fontos, hogy az Európai Beruházási Bank sokkal aktívabb legyen Magyarországon
2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: végre távozott az MTVA hírhamisító vezérigazgatója
Megkésve, de ma végre távozott a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) hírhamisító vezérigazgatója - írta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 06. 16:00, szombat | Belföld
Megerősítette Magyarország osztályzatát a Fitch Ratings
Megerősítette változatlan negatív kilátással Magyarország hosszú távú államadóskockázati besorolását az eddigi \\\"BBB\\\" - vagyis befektetési ajánlású - szinten a Fitch Ratings.
2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld
Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten
Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.
