Városlista
2025. augusztus 19, kedd - Huba

Hírek

2015. Október 29. 14:58, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Több mint 2,3 millió online vásárló lesz az év végére

Több mint 2,3 millió online vásárló lesz az év végére

Több mint 2,3 millió online vásárló lesz Magyarországon, ami a napi rendszerességgel internetezők 41 százaléka - derül ki a GKI Digital és az Árukereső.hu legfrissebb közös felméréséből.

A kutatás 6 online vásárlói típust azonosított, közülük a rutinos vásárlói profil a legmeghatározóbb, amelynek 56 százaléka több mint évi hat alkalommal vásárol. A felmérés arra is rámutatott, hogy az akcióvadász vásárlók 74 százaléka utánvéttel szeret fizetni, és az utánajáró csoportot jellemzően férfiak alkotják.

Az összegzés szerint az interneten vásárlók többsége, 84 százaléka a termék ára alapján választja ki a számára megfelelő webáruházat, 64 százalékuknak a kiszállítási és az átvételi mód, valamint a bolt megbízhatósága fontos. A válaszadók mindössze 24 százalékánál meghatározó a bolt ismertsége.

A vásárlók döntő többsége még mindig a készpénz alapú, utánvétes átvételt részesíti előnyben, amely az áruházak 74 százalékánál elérhető. Az online boltok körében legkevésbé elterjedt pedig az online fizetési megoldás, annak ellenére, hogy a vevők körében preferált módszerek között a második helyen áll.

Az online kiskereskedelmi forgalom tavaly mintegy 230 milliárd forint volt, amelynek csaknem felét a három legnagyobb szektor adta. A műszaki cikkek 400 milliárd forintos forgalmának mintegy 10 százaléka, a 240 milliárd forint forgalmú játékok és kultúra szektor 13 százaléka internetes vásárlásból ered, és a 100 milliárd forintot bonyolító számítástechnikai szektor 32 százaléka származik online értékesítésből.

A legnagyobb mértékben, 28 százalékkal a baba-mama termékek forgalma nőtt, azt követte 27 százalékkal az állateledelek kategóriája, majd az élelmiszer, amelyből 24 százalékkal többet értékesítettek egy év alatt - olvasható a közleményben.

Korábbi tájékoztatás alapján a kutatás a kínálati oldalon negyedévente 550 webáruház megkérdezésével, a keresleti oldalon kéthavonta 1500-2000, adott hónapban interneten biztosan vásárló személy válasza alapján készült.

Címkék: online, vásárlás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval

Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal

2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld

Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő

Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.

2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld

Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ

A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.