Hírek
2012. Május 19. 07:07, szombat |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Több mint ezer rab részesült közkegyelemben
Közkegyelemben részesített több mint ezer rabot, köztük 35 külföldit Gurbanguly Berdimukhammedow türkmén elnök pénteken, az alkotmány napján – jelentette az állami televízió.
Az államfő a televíziós felvételen egy minisztertanácsi ülésen látható, amint közli, hogy a szabadulók már otthon tölthetik az ünnepet. Berdimukhammedow elrendelte azt is, hogy az amnesztiában részesülőknek munkához kell jutniuk. A tévé híradása nem tett említést arról, hogy milyen állampolgárságú rabok nyerik vissza idő előtt szabadságukat.
Türkmenisztán nem hoz nyilvánosságra adatokat, hogy hányan raboskodnak börtöneiben, de évente a jeles nemzeti ünnepek alkalmából több ezren kapnak amnesztiát. Ezt a gyakorlatot Berdimukhammedow vezette be. A februárban újjáválasztott elnök elődjéhez, a 2006 végén váratlanul elhunyt Saparmurat Niyazovhoz hasonlóan diktatórikus módszerekkel irányítja az energiaforrásokban gazdag, 5,5 millió lakosú közép-ázsiai volt szovjet köztársaságot.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 05. 07:32, szerda | Külföld
Ukrajnai háború - Volodimir Zelenszkij: Ukrajna nem kap támogatást a magyar miniszterelnöktől
2025. November 05. 07:31, szerda | Külföld
Franciaországban eljárás indult olyan TikTok-tartalmakkal kapcsolatban, amelyek öngyilkosságra késztethetnek kiskorúakat
2025. November 04. 07:46, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére
Donald Trump továbbra sem tervezi, hogy nagy hatótávolságú Tomahawk-rakétákat bocsásson Ukrajna rendelkezésére.
2025. November 03. 07:17, hétfő | Külföld
A Pentagon előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
Az amerikai hadügyminisztérium előkészületeket tesz katonai beavatkozásra Nigériában az afrikai ország keresztény közösségének védelmében
