Hírek
2020. Augusztus 10. 15:05, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több településen magas a levegő ózontartalma

Továbbra is több településen magas a levegő ózontartalma, 18 helyen kifogásolt a levegőminőség.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) honlapján hétfőn közzétett térkép szerint az érintett települések: Budapest, Szombathely, Sopron, Sarród, Mosonmagyaróvár, Győr, Tatabánya, Ajka, Veszprém, Várpalota, Székesfehérvár, Pécs, Százhalombatta, Tököl, Dorog, Vác, Salgótarján és Eger.
Legutóbb pénteken hívta fel a figyelmet a tisztifőorvosi Facebook-oldal a többfelé magas ózonkoncentrációra. Akkor azt írták: a déli, kora délutáni órákban a koncentráció jellemzően magas, emiatt a krónikus légúti betegségben szenvedők légúti irritációt, légzési nehézséget, köhögést tapasztalhatnak. Ezért az asztmában vagy más légzőszervi betegségben szenvedőknek nem javasolják, hogy az érintett településeken ebben a napszakban intenzív fizikai tevékenységet végezzenek a szabadban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 08. 07:13, hétfő | Belföld
Hegyi Zsolt: a MÁV-csoport jobban teljesített az idei főszezonban, mint a tavalyiban
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: nemzeti konzultáció indul
A Tisza párt állítólagos adóemelési tervéről tervez konzultálni a kormány.
2025. Szeptember 08. 07:07, hétfő | Belföld
Kövér László: mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében történelmi siker
Mindaz, ami az elmúlt 35 évben történt, összességében véve egy történelmi siker, amelyben, bár nemcsak a Fidesz vett részt, de tagjai sok tekintetben úttörők voltak