Hírek
2022. Június 27. 12:07, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Többkilónyi lőszert találtak egy lakóépület padlásán
Többkilogramm második világháborús lőszert találtak egy bontásra ítélt lakóépület padlásán a Veszprém megyei Úrkúton - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede hétfőn a Facebook-oldalán.
A közelmúltban építkezés közben került elő a csaknem öt kilogramm német gyártmányú, második világháborús Mauser lőszer.
A lebontásra ítélt lakóépület padlástán feltételezhetően évtizedekkel ezelőtt rejthettek el a lövedékek mellett egy mára már erősen korrodált állapotú, német Luger P08 öntöltő pisztolyt is, a hozzá tartozó teli tárral - tették hozzá.
Az eszközöket a tűzszerészek a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították. Felvették a kapcsolatot a hadtörténeti intézettel is, amelynek munkatársai megvizsgálják majd az előkerült lőfegyvert - áll a bejegyzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld
Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést
A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.
2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
