Városlista
2026. március 10, kedd - Ildikó

Hírek

2017. Július 08. 08:21, szombat | Külföld
Forrás: mti

Tovább folytatódnak a zavargások Hamburgban, csaknem 200 rendőr megsebesült

Tovább folytatódnak a zavargások Hamburgban, csaknem 200 rendőr megsebesült

Péntek este is folytatódtak a németországi Hamburg több negyedében a G20 csoport csúcstalálkozója elleni erőszakos tüntetések, az összecsapásokban csaknem 200 rendőr sebesült meg.

Helyszíni beszámolók szerint a tanácskozás helyszíne körüli városrészekben - St. Pauliban, Sternschanzében - helyenként nehezen áttekinthető helyzet alakult ki. A békés demonstrálók és nézelődők között elvegyülő szélsőbaloldali aktivisták kövekkel, palackokkal dobálják és tüzijáték-rakétákkal támadják a rendőröket, épületek felújításához használt állványokból és hulladékból barikádokat emelnek és gyújtogatnak.

A német és osztrák rohamrendőrök vízágyúkkal megerősített egységei időnként óvatosan előrenyomulnak, megpróbálják kiszorítani a fekete ruhába öltözött, arcukat törvénysértő módon eltakaró erőszakos tüntetőket - az úgynevezett fekete blokk taktikát alkalmazó aktivistákat -, aztán visszavonulnak, hogy ne mérgesedjen tovább a konfliktus, majd újrakezdődik a macska-egér játék.

Egy rendőr figyelmeztető lövést adott le St. Pauliban. A hamburgi rendőrség közleménye szerint azonban az esetnek nem volt köze a G20-csúcshoz, munkatársuk egy rablótámadást akart megakadályozni, és azért kellett használnia fegyverét, mert az elkövetők rátámadtak.

A rendőrség esti összesítése szerint az egy napja tartó zavargásokban 196 rendőr megsebesült. Súlyos sérült nincs közöttük. A csúcstalálkozó elleni tüntetések szervezői szerint soraikban 14 ember szenvedett kórházi kezelést igénylő sérüléseket. Hárman súlyos állapotban vannak.

A zavargásokban résztvevő tüntetőket szervező csoport, a Block G20 sikeresnek tartja akcióikat. Szóvivőjük nyilatkozata szerint elérték mindazt, amit előre bejelentettek, megzavarták a tanácskozást, akadályozták a delegációk közlekedését és bejutottak elzárt területekre.

A zavargásokat elítélte Angela Merkel kancellár, Frank-Walter Steinmeier államfő és Olaf Schulz, a tartományi rangú város vezetője is. Hangsúlyozták, hogy a békés tiltakozásnak van helye, de az erőszaknak nincsen. Egyben kifejezték támogatásukat és hálájukat a hamburgiakat és a város vendégeit védő rendőröknek.

A csúcstalálkozó biztosítására mintegy 20 ezer rendőrt vontak össze Hamburgban más német tartományokból és külföldről. A német egységek munkáját osztrák rendőrök mellett hollandok is támogatják, de a súlyos zavargások miatt pénteken további erősítést kértek. Így újabb századokat vezényeltek az észak-németországi nagyvárosba a többi között Baden-Württemberg és Mecklenburg-Elő-Pomeránia tartományból.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet

Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.

2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását

Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.

2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld

Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt

Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.