Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2018. December 03. 13:18, hétfő | Belföld
Forrás: mti - Fotó: MTI archívum

Újabb városokban vált kifogásolhatóvá a levegő

Újabb városokban vált kifogásolhatóvá a levegő

Egy településen, Szombathelyen továbbra is egészségtelen a levegő minősége a magas szálló por (PM10) koncentráció miatt – közölte a Tisztifőorvos hétfőn Facebook-oldalán.

Emellett négy település: Sopron, Pécs, Várpalota és Putnok kifogásolt minősítést kapott.

Az érzékeny lakosságcsoport számára azt javasolják, hogy minél kevesebb időt töltsenek a szabadban, kerüljék a kültérben végzett aktív testmozgást, fizikai munkát.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ külön felhívta a figyelmet, hogy a helyes fűtési módok alkalmazásával mindenki sokat tehet a levegőminőség javulásáért.

Címkék: levegő, Sopron, Szombathely

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.