Hírek
2019. Június 13. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Újra február végén lesz az Oscar-gála
A 92. Oscar-díjátadót követő két évben, 2021-ben és 2022-ben visszaáll a régi rend, és újra február utolsó vasárnapján adják át az Oscar-díjakat Hollywoodban
- számolt be az amerikai filmakadémia döntéséről a The Hollywood Reporter.
A 92. Oscar-gálát tavaly 2020. február 9-re tűzte ki a filmakadémia, ami az eddigi legkorábbi időpont.
Az amerikai filmakadémia keddi bejelentése után alig 24 órával a brit filmakadémia is előállt a BAFTA-díjak átadásának dátumával. Eszerint 2021-ben február 14-én, 2022-ben pedig február 13-án rendezik a londoni ceremóniát, tehát szokás szerint az Oscar-gála előtt két héttel.
A 2020-as igen korai Oscar-díjátadó miatt a BAFTA-gála február 2-án lesz, így mindössze egy hét telik majd el a két nagyszabású díjátadó között.
Az amerikai filmakadémia honlapja szerint a 2020-as Oscar-díjátadóval kapcsolatos dátumok a következőek: az filmakadémia kormányzói díjait 2019. október 27-én adják át, az Oscar-jelöléseket 2020. január 13-án jelentik be. A filmakadémia tagjai január 30-tól szavazhatnak a díjakról, a szavazás február 4-én zárul, öt nappal később, február 9-én pedig a hollywoodi Dolby Színházban 92. alkalommal átadják az Oscar-szobrokat.
A 93. Oscar-gála 2021. február 28-án, a 94. Oscar-díjátadó pedig 2022. február 27-én lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
2026. Január 18. 08:12, vasárnap | Külföld
Donald Trump szép gesztusnak nevezte, hogy Maria Corina Machado neki adta a Nobel-békédíját
2026. Január 15. 07:30, csütörtök | Külföld
Ursula von der Leyen: a grönlandiak számíthatnak ránk
Fontos számomra, hogy a grönlandiak ne csak szavakból, hanem tettekből is tudják: tiszteletben tartjuk a kívánságaikat és az érdekeiket, és számíthatnak ránk - jelentette ki az Európai Bizottság elnöke szerdán Brüsszelben.
