Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2020. Május 27. 15:04, szerda | Külföld
Forrás: mti

Ukrajnában is felfigyeltek arra, ahogy Magyarország kezelte a járványt

Ukrajnában is felfigyeltek arra, ahogy Magyarország kezelte a járványt

Nagy figyelmet kapott Ukrajnában az, ahogy Magyarország kezelte a koronavírus-járványt – mondta Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója szerda reggel az M1-en.

A műsorban arról beszéltek, új fejezet kezdődik a szervezet ukrajnai munkájában, miután együttműködési megállapodást írtak alá Kárpátalja kormányzójával. A humanitárius akciókon túl a járványkezelés magyarországi tapasztalatait is megoszthatják – hangzott el.

Lehel László a műsorban azt mondta, a segélyszervezet számára alapvető fontosságú, hogy olyan környezetben dolgozhassanak, ahol értik és segítik a munkájukat. Kárpátalján már 18 éve jelen vannak, s úgy tűnik, hogy az eddig befektetett munka most megtérül - fűzte hozzá.

Az ukránok szívesen küldenének egy orvos csoportot, hogy megfigyeljék a magyar járványkezelési gyakorlatokat, a látogatásra a következő hetekben sor is kerülhet – tette hozzá.

Ugyanakkor az együttműködés más területekre is kiterjed, mint például a szociális szférára és a segélyezési akciókra is – mondta Lehel László.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 15:00, kedd | Külföld

Ukrajnai háború - Donald Trump: folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról

Donald Trump amerikai elnök szerint folynak tárgyalások Oroszországgal és Ukrajnával a háború lezárásáról.

2026. Július 05. 13:00, vasárnap | Külföld

Vitézy Dávid: az elmúlt négy évben 1024 milliárd forintot fizettek ki az autópálya-koncesszornak

Az elmúlt négy évben 1024 milliárd forintot fizettek ki az autópálya-koncesszornak, ami \"brutális, felfoghatatlan\" szám - hangsúlyozta a közlekedési és beruházási miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Június 28. 08:50, vasárnap | Külföld

A szerb elnök bejelentette a lemondását, de azt is, hogy a politikában marad

Néhány héten belül lemond a szerb köztársasági elnöki tisztségéről Aleksandar Vucic,

2026. Június 27. 18:00, szombat | Külföld

Sári Zsolt: a magyar múzeumok jövőjét is érintő szakmai kérdésekről tanácskoznak az ICOM párizsi ülésén

A magyar múzeumok jövőjét is érintő, átfogó szakmai kérdésekről tanácskoznak a fennállásának 80. évfordulóját ünneplő Múzeumok Nemzetközi Tanácsa (ICOM) csütörtöki ülésén Párizsban