Hírek
2012. Február 29. 14:21, szerda |
Sport
Forrás: Nemzeti Sport Online
Végre megnyílik az Eb lengyelországi fő stadionja is
A szerdai válogatott játéknapon „bemutatkozik” a Lengyelország–Portugália meccsel a nyári labdarúgó Európa-bajnokság utolsóként átadott helyszíne, a varsói Nemzeti Stadion is. Drága volt, problémás, viszont látványos.
Az 58 000 fő befogadására alkalmas stadionból (remélhetőleg) nem spórolták ki az anyagot, a hivatalos brosúra szerint 5700 ház felhúzására elegendő beton került a szerkezetbe. A stadion irodáknak, rendezvénycsarnokoknak és kereskedelmi egységeknek is helyet ad, a tervek szerint 2013-ra már „eltartja magát.”
Ez azért merész elképzelés, tekintve több nagy futballesemény – elsősorban a portugáliai Eb és a dél-afrikai vb – utóhatásait (kihasználatlan stadionok, hatalmas veszteségek).
A varsói Nemzeti Stadion lesz természetesen a lengyel válogatott otthona, viszont klubcsapat nem költözik ide – ez az egyetlen ilyen stadion az Eb-helyszínek közül. A stadion éves fenntartási költségeit 18 millió zlotyra becsülik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 16. 07:22, csütörtök | Sport
Vb-2026 - A címvédő Argentína a hajrában fordított az angolok ellen, és a döntőbe jutott
A címvédő argentin válogatott hátrányba került a második félidő elején, végül azonban 2-1-re legyőzte az angol csapatot szerdán a labdarúgó-világbajnokság atlantai elődöntőjében.
2026. Július 15. 15:00, szerda | Sport
A következő szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit
A következő, 2026-2027-es szezonban is az M4 Sport közvetíti a magyar labdarúgás legfontosabb mérkőzéseit - tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
2026. Július 12. 09:04, vasárnap | Sport
Vb-2026 - A címvédő Argentína emberelőnyben, de a hosszabbításban gyűrte le a svájciakat
A címvédő argentin válogatott csaknem egy órán keresztül emberelőnyben játszva, hosszabbítás után 3-1-re legyőzte a svájci csapatot a labdarúgó-világbajnokság Kansas Cityben rendezett negyeddöntőjében.
2026. Július 12. 09:02, vasárnap | Sport
Bellingham duplájával az angol válogatott Norvégiát kiejtve elődöntős
Az angol válogatott Jude Bellingham duplájával hosszabbítás után 2-1-re legyőzte a norvég csapatot szombaton a labdarúgó-világbajnokság Miamiban rendezett negyeddöntőjében.
