Hírek
2023. Május 31. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Virrasztással tiltakoztak a diákok a Sándor-palotánál
A pedagógusosok közalkalmazotti jogviszonyának megszüntetése miatt virrasztást kezdett a Sándor-palota, vagyis a köztársasági elnök hivatala előtt az Egységes Diákfront kezdeményezésére diákok egy csoportja kedden este.
A résztvevők azt tervezik, hogy a június 1-jére a Tanítanék Mozgalom által meghirdetett országos megmozdulásig tartják a virrasztást.
A diákok egy sátrat építettek amellett a tükör mellett, amelyet korábban a Szikra Mozgalom helyezett el a miniszterelnök hivatala közelében, "szembenézést" követelve a döntéshozóktól. A virrasztásnak a tükör őrzése is a célja.
A néhány tucat diák több alkalommal elénekelte a diáktüntetések himnuszává vált, Mi vagyunk a Grund című dalt A Pál utcai fiúk című musicalból.
Végül a szerény érdeklődés miatt a kevés megjelent diák is elhagyta a teret.
Fotó: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai
Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.
2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció
Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.
2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben
A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
