Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2019. November 18. 06:22, hétfő | Belföld
Forrás: mti - Fotó:MTI/Mihádák Zoltán

Vonat ütközött autóval Vácnál, ketten meghaltak

Vonat ütközött autóval Vácnál, ketten meghaltak

A vasúti sínekre hajtott egy személyautó Vác külterületén; az érkező nemzetközi gyorsvonat elgázolta a járművet, amelynek vezetője és utasa a helyszínen meghalt vasárnap éjjel

- írta a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon. Váczi Viktor, a Mávinform sajtóügyeletese azt közölte az MTI-vel, hogy a Budapestre tartó Metropolitan EuroCity ütközött a gépkocsival.

A vonaton nem sérült meg senki.

A vasúti átjáróban a fénysorompó jól működött - írta Váczi Viktor.

A helyszínelés és a műszaki mentés idejére mindkét vágányt lezárták. Göd és Vác között pótlóbuszok viszik az utasokat, a szobi vonalon várhatóan éjjel 1 óráig jelentősen megnő az eljutási idő.

A Nyugati pályaudvar és Vác között a veresegyházi vonalon az S71-es vonatok közlekedése zavartalan - olvasható a Mávinform közleményében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.

2026. Január 28. 07:39, szerda | Belföld

Varga Mihály: továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása

Továbbra is indokolt a szigorú monetáris kondíciók fenntartása, az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés - mondta Varga Mihály jegybankelnök a keddi kamatdöntő ülést követő online sajtótájékoztatóján.

2026. Január 28. 07:37, szerda | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukránok támogatják a TISZA Pártot